Město Plzeň a okolí

Náměstí Republiky v Plzni
Ve své době jedno z největších v Evropě, obklopují výstavné měšťanské domy, jejichž renesanční a barokní úpravy často svědčily o rychle rostoucím bohatství jejich majitelů. Město Plzeň – kostel a morový sloup

Chrám sv. Bartoloměje
Gotická katedrála s nejvyšší kostelní věží v Čechách (102,6 m), z níž je nádherný rozhled po celém okolí. Na hlavním oltáři se nachází socha tzv. Plzeňské madony, dílo vrcholné gotiky.

Plzeňské historické podzemí
Pod historickým centrem Plzně je asi 20 km podzemních chodeb, které kdysi sloužily nejen jako zásobárny potravin, ale i úkryty. Nyní je 750 m dlouhý podzemní prohlídkový okruh spojen s Pivovarským muzeem a jeho interaktivní částí pro děti. Vchod do podzemí je nyní z Pivovarského muzea, Veleslavínova 6, Plzeň. Více..

Pivovar Plzeňský Prazdroj
Prohlídka pivovaru seznamuje s unikátním varním postupem piva Pilsner Urquell. Trasa prohlídky vede nově otevřenou smyslovou expozicí, varnami, stáčírnou piva do sklepů, kde pivo mohou dospělí návštěvníci ochutnat.

Pivovarské muzeum
Pivovarské muzeum je v původní středověkém právovárečném domě a je nejstarší svého druhu na světě. Vypráví příběh piva od starověku až do vzniku velkých průmyslových pivovarů. Muzeum má interaktivní část zajímavou pro děti. Muzeum je nově propojeno s plzeňským historickým podzemím.

Velká synagoga
Největší synagoga v České republice, druhá největší v Evropě a třetí na světě, připomíná někdejší početnou prosperující plzeňskou židovskou komunitu. V interiéru s vynikající akustikou se konají koncerty a výstavy.

Západočeské muzeum
Krajské muzeum Plzeňského kraje je jedním z největších muzeí v České republice. Mezi světové unikáty patří sbírky Plzeňské městské zbrojnice obsahující v Evropě ojedinělou kolekci palných zbraní od 14. do 17. století. Expozice obsahují výběr předměty a dokumenty převážně ze soukromých sbírek, zejména součásti výstroje a výzbroje.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně
Město Plzeň se stává oblíbeným turistickým cílem nejen kvůli svému světoznámému pivu, ale také pro své nemalé možnosti odpočinku i zábavy v přírodě. Vysokým počtem návštěvníků se chlubí plzeňská zoologická a botanická zahrada v Plzni, která je pokládána za jednu z nejkrásnějších ZOO v České republice. Nachází se nedaleko historického centra města, snadno dosažitelná autem či autobusem, pěšky i městskou hromadnou dopravou. Atraktivní přírodní rámec poskytuje plzeňské ZOO z jihu ploché údolí řeky Mže a vysoký skalnatý ostroh v severní části. Tvoří tak ideální podmínky pro její členitý areál o rozloze 21 ha, v němž najdeme poutavé expozice s mnoha vodními toky a jezírky a rozsáhlými přírodními výběhy.

Dinopark
V areálu Zoologické a botanické zahrady v Plzni na ploše 3 ha se v současné době nachází expozice cca 30 modelů dinosaurů z období nazývaných Trias, Jura a Křída. Největší model, apatosaurus, měří 23 m a jako jediný byl vyráběn na místě. Některé modely jsou ozvučené. Nechybí ani populární Tyranosaurus rex. V DinoParku nechybí ani paleontologické hřiště, kde děti odkrývají kostru dinosaura. Je zde Dinoshop, Dinocafé a 3D kino.

Techmania
Techmania nabízí svým návštěvníkům čtyři expozice. V Edutoriu je umístěno 60 interaktivních exponátů z oblasti fyziky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.